Terminsplanering Juniorer VT 2020

Grovplanering

(se tabeller längre ned för schema föräldrastödda kvällar och platser och tider)
Grupp MK typ 1 MK typ 2 FV typ 1 FV typ 2
Onsdagar Maria Kyrka Frihetsvägen 8
Grupp 1 & 2

Knattar
Tävlingsspel, Fredrik är ledare.

Torget
Stationer med föräldrastöd, Fredrik är ledare.

Torget
Tävlingsspel, Fredrik är ledare

Stora rummet
Stationer med föräldrastöd, Fredrik är ledare.

Stora rummet
Grupp 3

Fortsättare
Tävlingsspel, Farhad är ledare.

Konfirmandrummet
Teori, Farhad är ledare.

Spegelsalen
Grupp 4

Ungdomar
Ledarlett ca 1h, Farhad är ledare.
Själständigt spel ca 1,5h

Konfirmandrummet
Teori, Farhad är tränare.

Lilla rummet
Måndagar HPH typ 1 HPH typ 2 FV
Grupp 5 Elit Teorilektion med Teodor Kenneskog. Tävlingsspel med seniorer. Blandade aktivitetskvällar med seniorer.

Alternativt deltagande I Lag-DM i Stockholms Schacksalonger.

Nedan syns endast schemat för de föräldrastödda kvällarna, mer information finns här...

Schema för föräldrastödda kvällar VT 2020:


Frihetsvägen 8 = föräldrastödda kvällar, grupp 1 - 3
Maria Kyrka = föräldrastödda kvällar, grupp 1 - 2

Datum Lokal Föräldrar till Föräldrar till Kommentarer
8 jan Frihetsvägen 8 Abdulsami Karl-Ludvig
29 jan Maria Kyrka Joen Alex
5 feb Frihetsvägen 8 Vincent H Munir
26 feb Maria Kyrka Leon Rohan
18 mar Frihetsvägen 8 Simeon Nikith
25 mar Maria Kyrka Adelina Vanessa, Matteus & Lukas
15 apr Frihetsvägen 8 Kenzie Wilhelm
29 apr Frihetsvägen 8 Eason Nelli
20 maj Maria Kyrka Vincent & Leonard L Emilia & William
27 maj Frihetsvägen 8 Vanessa, Matteus & Lukas Leo
* Lokalernas adress och läge hittar du längst ned på denna sida.

Gruppernas lokaler* och tider fram till sommaren 2020:


Grupp 1 - 4 Lokal Grupp 5 Tid Lokal
Grupp 1 - 3, onsdagar 18:00 - 19:30
Grupp 4, onsdagar 17:30 - 20:00
Måndagar, tiderna varierar
FV typ 2 8 jan Frihetsvägen 8 FV 6 jan 18:00 - 21:30 Frihetsvägen 8, Simultanschack
MK typ 1 15 jan Knatte Cup 1, Maria Kyrka HPH Typ 1 13 jan 17:30 - 20:00 Huset på höjden
FV typ 1 22 jan Knatte KM 1, Frihetsvägen 8 FV 20 jan 18:00 - 21:00 Frihetsvägen 8, Öppet hus/Lag-DM
MK typ 2 29 jan Maria Kyrka HPH typ 2 27 jan 18:00 - 20:30 Huset på höjden, Entimmes rond 1
FV typ 2 5 feb Frihetsvägen 8 HPH typ 1 3 feb 17:30 - 20:00 Huset på höjden
MK typ 1 12 feb Knatte Cup 2, Maria Kyrka HPH typ 1 10 feb 17:30 - 20:00 Huset på höjden
FV typ 1 19 feb Knatte KM 2, Frihetsvägen 8
(Studiedag i skolorna)
FV 17 feb 18:00 - 21:00 Frihetsvägen 8, Öppet hus/Lag-DM
MK typ 2 26 feb Maria kyrka (sportlov) HPH typ 1 24 feb 17:30 - 20:00 Huset på höjden
FV typ 1 4 mar Knatte KM 3, Frihetsvägen 8 HPH typ 2 2 mar 18:00 - 20:30 Huset på höjden, Entimmes rond 2
MK typ 1 11 mar Knatte Cup 3, Maria Kyrka HPH typ 1 9 mar 17:30 - 20:00 Huset på höjden
FV typ 2 18 mar Frihetsvägen 8 HPH typ 2 16 mar 18:00 - 20:30 Huset på höjden, Entimmes rond 3
MK typ 2 25 mar Maria kyrka HPH typ 1 23 mar 17:30 - 20:00 Huset på höjden
FV typ 1 1 apr Knatte KM 4, Frihetsvägen 8 HPH typ 2 30 mar 18:00 - 20:30 Huset på höjden, Entimmes rond 4
8 apr Maria kyrka (påsklov, öppet hus) HPH typ 1 6 apr 17:30 - 20:00 Huset på höjden (påsklov)
FV typ 2 15 apr Frihetsvägen 8 13 apr STÄNGT Annandag påsk
FV typ 1 22 apr Knatte KM 5, Frihetsvägen 8 FV 20 apr 18:00 - 21:30 Frihetsvägen 8, Konsultationsschack
FV typ 2 29 apr Frihetsvägen 8 HPH typ 1 27 apr 17:30 - 20:00 Huset på höjden
MK typ 1 6 maj Knatte Cup 4 (final), Maria Kyrka HPH typ 2 4 maj 18:00 - 20:00 Huset på höjden, Fischer-Random
FV typ 1 13 maj Knatte KM 6 (final), Frihetsvägen 8 HPH typ 1 11 maj 17:30 - 20:00 Huset på höjden
MK typ 2 20 maj Maria Kyrka HPH typ 2 18 maj 18:00 - 20:30 Huset på höjden, Entimmes rond 5 final
FV typ 2 27 maj Frihetsvägen 8 HPH typ 1 25 maj 17:30 - 20:00 Huset på höjden
3 jun Maria Kyrka (avslutning) FV 1 jun 18:00 - ? Frihetsvägen 8 (vårmöte/avslutning)
* Lokalernas adress och läge hittar du längst ned på denna sida.

 

 
 

© 2019 Järfälla SS